Krótkie historie oblackie

Drzewo poznaje się po owocach

Parafrazując słowa papieża Piusa XI, można powiedzieć, że ogrodem najlepiej sprzyjającym rozkwitnięciu owoców świętości jest prawdziwie chrześcijańska rodzina. Weźmy jako…

Więcej Info

Trzydzieści trzy lata paraliżu nie mogły go zatrzymać – o. Nicolas Laverlochère OMI

Chciałbym przedstawić niepełnosprawnych oblatów, którzy wbrew swojej chorobie spełniali lub wciąż pełnią owocną posługę apostolską. Ich wielki duch wiary doświadczonej w…

Więcej Info

Jedyny w swoim rodzaju

Temperament, zwyczaje i zachowania ludzi sprawiają, że nie ma dwóch takich samych osób, które byłyby absolutnie identyczne. To samo odnosi się do oblatów. Kiedy jeden z nich…

Więcej Info

Uratowany przez wilka

Znamy dobrze powiedzenie, które często weryfikuje się w życiowej sytuacji: Opatrzność w sposób szczególny czuwa nad misjonarzami. Oblaci Wielkiej Północy Kanady doświadczali…

Więcej Info

Poprowadzony na Cejlon za czubek swego nosa

Zamiary Boga są niezgłębione, a drogi jego nieprzeniknione – mówi nam święty Paweł. W Liście do Rzymian przyznaje jednak, że z tymi, którzy kochają Boga, Bóg współdziała we…

Więcej Info

To było tylko dziecko… ale jakie dziecko!

Biskup J.Norbert Provencher, pionier apostolstwa w północnozachodniej Kanadzie, w 1844 roku został mianowany wikariuszem apostolskim całego obszaru usytuowanego od prowincji…

Więcej Info

Jak zapobiec rozwodowi?

Wśród misjonarzy oblatów, którzy w sposób szczególny zostawili po sobie znak w Kolumbii Brytyjskiej (region na zachodzie Kanady) należy wspomnieć ojca Léon Fouquet. Ten…

Więcej Info

Uratowany przez szkaplerz

Brat Celestin Guillet – bohater przytoczonej tutaj historii – urodził się we Francji 2 września 1842 roku. Po raz pierwszy wstąpił do nowicjatu Oblatów Maryi Niepokalanej w…

Więcej Info

Ojciec Jean-Marie Lejacq… oko w oko z niedźwiedziem!

Ze wszystkich misjonarzy oblatów, którzy zanieśli Dobrą Nowinę amerykańskim Indianom w Kolumbii Brytyjskiej, wydaje się, że największe i najgłębsze wrażenie wywarł ojciec…

Więcej Info

Zimno, które płonie

W roku 1979 przypadała 150 rocznica urodzin Vital Grandina. Ludzie z jego rodzinnej wioski, Saint-Pierre-sur-Orthe (Mayenne), skorzystali z tej okazji, aby naświetlić tę…

Więcej Info